Každá žena chce mať krásne a zdravé vlasy. Napriek tomu sa stále stretávame s prípadmi nešetrného zaobchádzania, ktoré následne zaviní lámavosť vlasov, vypadávanie alebo strapatenie. Základom je správne česanie vlasov a práve tomu sa dnes budeme venovať.
Prečo si pravidelne česať vlasy?
odstraňuje pevné nečistoty
zabraňuje strapateniu a vzniku dredov
znižuje lámavosť vlasov
rozvádza kožný maz po celej vlasovej pokožke
vďaka masáži vlasovej pokožky pomocou hrebeňa či kefy podporujeme látkovú výmenu vo vlasovej pokožke a uvoľňujeme potné žľazy
Technika česania
Vlasy rozčesávame od končekov po korienky, tzn. odspodu hore, smerom k vlasovej pokožke. Pri česaní sa vždy snažíme byť čo najjemnejší, strapaté vlasy „nervať“ silou. Pokožku hlavy rozčesávame až ako poslednú.
Čo pri česaní nerobiť?
Rozhodne nečešeme vlasy rovno od pokožky, pretože akýkoľvek uzlík alebo malý zmotok stiahneme dole do končekov vlasov, kde sa vlasové vlákno zlomí alebo rozštiepi. Naviac je oveľa ťažšie vlasy rozčesať a tie hrubým rozčesávaním trpia.
Ako často česať vlasy?
Kaderníci odporúčajú ideálne 2x denne, záleží tiež na záťaži vlasov, fyzickej aktivite a ročnom období.
Ako vybrať správny hrebeň či kefu?
Na trhu je k dispozícii množstvo druhov hrebeňov a kief rôznych cenových kategórií. Všeobecne doporučujeme na rozčesávanie kefy z prírodného materiálu, ktoré sú vyrobené z kvalitného dreva a štetín. Prírodné materiály totiž nenarúšajú štruktúru vlasov, účinne rozčesávajú a eliminujú ťahanie.
Starostlivosť o kefu alebo hrebeň
Aj o kefu a hrebeň je potrebné sa starať. Raz za čas ich na pár minút ponor do vlažného kúpeľa a pridaj trochu šampónu. Tak ich zbavíš prachu, vlasov, mikroorganizmov, šupiniek kože a ďalších nečistôt.
Malý tip na koniec
V sychravom počasí je možné vlasy jemne premastiť pár kvapkami arganového oleja, ktoré vlasy chránia pred vlhkosťou. To len tak na záver.