Curly Girl metóda

Čo sa dozvieš v tomto článku?

 • Čo je to Curly Girl metóda?
 • V čom je táto metóda jedinečná? 
 • Pre koho je táto metóda vhodná?
 • Ako na umývanie vlasov podľa Curly Girl metódy?
 • Čomu sa vyhnúť podľa Curly Girl metódy?
 • Aké VOONO produkty sú vhodné pre Curly Girl metódu?

Táto metóda je obľúbená vo svete, aj u nás. Prebuď svoje kučery k životu s Curly Girl metódou alebo Bowl metódou, ktorá dodá tvojim vlasom poriadny šmrnc a ty zažiariš v tom najlepšom svetle.

 

 

 

 

Čo je to Curly Girl metóda

Jedná sa o špeciálnu metódu starostlivosti o kučeravé a vlnité vlasy. Cieľom je zamedzenie krepatenia, suchosti a dodanie života tvojim kučerám. 

 

V čom je táto metóda jedinečná 

Ide o používanie kvalitných a preverených vlasových produktov, ktoré sú vhodné pre tvoj typ a stav vlasov. Ak sú suché, potrebujú hydratačné produkty. Ak poškodené, tak regeneračné. S výberom vhodných produktov ti vždy radi poradíme. 

 

Pre koho je táto metóda vhodná

Úplne na rovinu, na rovných vlasoch táto metóda nefunguje. Je pre všetky kučeravé, vlnité, zvlnené aj afro vlasy, teda pre tých, ktorým bola nadelená vlnitá textúra vlasov.

 

Ako na Curly Girl metódu s VOONO krok za krokom 

 1. Vlasy vyčisti pomocou detoxikačnej masky na vlasy Hair of Gaurí, umy VOONO hydratačným šampónom a aplikuj hydratačný kondicionér (následne umývaj vlasy maximálně 3x týždenne, aplikáciu masky na vlasy opakuj minimálne raz mesačne).
 2. Tak a ideme na to. Po umytí šampónom aplikuj masku a nechaj pôsobiť. Opláchni a následne aplikuj kondicionér, ktorý zatiaľ nezmývaj. 
 3. Vlasy rozčeš šetrnou kefou (s kondicionérom alebo maskou vo vlasoch), môžeš použiť aj našu masážnu VOONO kefu z ekoplastu. (Vlasy sa češú za mokra, pretože práve rozčesávanie suchých kučeravých vlasov vedie k zvýšeniu lámavosti a suchosti vlasových vlákien). 
 4. Potom prichádza na rad „squish to condish“, ktorý spočíva v tom, že vlasy opakovane stláčaš a snažíš sa prepojiť vodu s kondicionérom vo vlasoch.
 5. Vlasy opláchni studenou vodou, aby sa uzavrelo vlasové vlákno.
 6. Kučery jemne postláčaj a pár minút počkaj, nech vlasy vykvapú. Následne vysuš bavlneným tričkom alebo ručníkom z mikrovlákna.
 7. Do mokrých vlasov aplikuj Sea Salt Sprej (poriadnu dávku) a následne fénuj s pomocou difuzéru (doporučujeme fénovať do 80 % suchých vlasov a zvyšok nechať doschnúť prirodzene na vzduchu). Ak si vlasy fénovať nechceš, nezabudni poriadne vysušiť aspoň vlasovú pokožku. 
 8. Scrunch Out the Crunch – teraz je potreba rozbiť vrstvu Sea Salt Spreju a to tlieskaním (vložíš pramene vlasov medzi dlane a tlieskaš) alebo pomocou ručníku/trička stláčaním ku korienkom. A je to! 

 

Čomu sa vyhnúť podľa Curly Girl metódy

 • kulmám a žehličkám na vlasy (a ďalším stylingovým produktom) 
 • česaniu, pretože vlasy sa medzi umytiami nečešú, maximálne sa prehrabujú a upravujú prstami 
 • chemickým stylingovým produktom a všeobecne nekvalitnej vlasovej kozmetike 
 • froté ručníkom, vlasy sa môžu sušiť naozaj iba bavlneným tričkom alebo ručníkom z mikrovlákna 
 • spaniu s mokrou hlavou (doporučuje sa spať na saténovom vankúši, s vlasmi zopnutými na temene hlavy alebo v spacej čiapke)
 • siahanie do vlasov, nadmernému upravovaniu atď. 

 

Aké VOONO produkty sú vhodné pre Curly Girl metódu? 

Hydratačný šampón pre poškodené vlasy

Hydratačný kondicionér pre poškodené vlasy

Masážna VOONO kefa z ekoplastu

Maska na vlasy Hair of Gaurí 

Sea Salt Sprej