Ako na farbenie vlasov hennou VOONO

Jednofázové farbenie

Metóda farbenia hennou je vcelku totožná s klasickým farbením vlasov inými farbami. Je však dôležité spomenúť niekoľko bodov, ktoré je nutné dodržiavať, aby ste dosiahli čo najlepší a najkvalitnejší výsledok farbenia.

Čo potrebujeme?

Farbu
Teplomer
Misku
Štetec
Uterák

1. krok

Otvorte farbu

2. krok

Nasypte do misky

3. krok

Zalejte vodou

50°C

Hnedé a tmavé odtiene

60–90°C

Červené odtiene

4. krok

Miešajte, než bude mať farba konzistenciu jogurtu

Ak máte citlivú pokožku -otestujte hennu na prameni vlasov

Nenanášajte horúcu hennu na hlavu

5. krok

Farbenie

45 minút až 2 hodiny

*Čas pôsobenia sa líši podľa počiatočného typu vlasov, podľa toho, či ste sa predtým farbili chemickými farbami, a či ste si umývali vlasy chemickými šampóny, ktoré väčšinou obsahujú silikóny, ktoré znemožňujú chytenie henny na vlasy. Doba sa však pohybuje medzi 45 minútami až 2 hodinami.

Dvojfázové farbenie šedín

Farbenie hennou funguje ako akási farebná ochranná vrstva vlasu. Jej výsledný odtieň sa odvíja od vášho prirodzeného odtieňa, čo znamená, že ak sa nafarbíte na farbených vlasoch, jej výsledný odtieň sa bude líšiť od odtieňa, ktorý dosiahnete na šedivých vlasoch. Preto sa v rámci šedín odporúča dvojfázové farbenie (Predpigmentačná farba nahradí peroxid).

Co potřebujeme?

1× PREDPIGMENTAČNÚ FARBU
1× zvolená farba
Teplomer
Misku
Štetec
Uterák

1. krok

Otvorte farbu

2. krok

Nasypte do misky

3. krok

Zalejte vodou

50°C

Hnedé a tmavé odtiene

60–90°C

Červené odtiene

4. krok

Miešajte, než bude mať farba konzistenciu jogurtu

Ak máte citlivú pokožku -otestujte hennu na prameni vlasov

Nenanášajte horúcu hennu na hlavu

5. krok

1. farbenie

15 MINÚT
PREDPIGMENTAČNÁ FARBA

PRED ZAČATÍM ĎALŠIEHO KROKU TÚTO FARBU ZMYJTE

6. krok

2. farbenie

Po 30–60 minútách už váš vybraný farebný odtieň

*Druhou možnosťou je to, že si vlasy nafarbíte dvakrát rovnakým odtieňom, ktorý ste si vybrala - napr. dvakrát čiernu alebo napríklad svetlo hnedú. Odporúčame však predpigmentovanie s PREDPIGMENTAČNOU FARBOU.

TIP: Rýchlejšie sa nafarbíte ak budete PREDPIGMENTAČNÚ ZMES a vami zvolenú farbu zahrievať fénom.

Najčastejšie otázky VOONO

Za ako dlho sa farba vymyje?

Po prvom farbení sa farba sa vymyje do 4 týždňov. Prírodné farby sa ale nevymyjú úplne. Ak sa pravidelne farbíte VOONO, tak vám farba vydrží dlhšie a stačí už len dofarbovať odrasty. Raz za tri mesiace nafarbite celú dĺžku vlasov.

Ako fungujú rastlinné farby?

Fungujú na bázi obaľovania vlasov. Oproti chémii, ktorá preniká hlboko do štruktúry vlasov.

Moje vlasy sú farbené chemickou farbou, môžem sa nafarbiť hennou?

Áno, môžete, stačí nechať rozostup 2–3 týždne od posledného farbenia. Odporúčame však nepoužívať silikónové a parabénové vlasové prípravky (šampón, kondicionér, lak apod.).

Som blondýnka a chcem prejsť na hnedé vlasy, čo mám robiť?

Vyskúšajte vlasy najskôr natónovať do jahodovej až pšeničnej blond pomocou masky Hair of Gaurí (masku aplikujte na 45 minút na celú dĺžku). Potom aplikujte hnedú farbu. Ak by nedošlo ku týmto dvom krokom, mohli by vlasy zozelenať. Došlo by k príliš veľkému kroku.

Čo sa stane, keď dám Light brown na blond vlasy?

Vlasy budú ryšavé alebo hrozí riziko zozelenania. Prosím, radšej nevoľte Light brown na blond vlasy.

Ak by som chcela prejsť znovu na chemické farbenie vlasov, môžem?

Áno, môžete kedykoľvek.

Jde rostlinnou barvu zesvětlit peroxidem?

Áno, u červených a ryšavých odtieňov, môžete použiť peroxid. Pri zosvetľovaní hnedých až čiernych odtieňov zvoľte vymývací kúpeľ pomocou vitamínu C, nie peroxidom. Vlasy by mohly zozelenať.

V čom je VOONO iné?

VOONO je česká značka na profesionálnej úrovni so zákaznickým servisom. Naše rastlinné farby a vlasové produkty sú veľmi vysokej kvality a obsahujú čerstvé bylinky.

V čom je VOONO etické?

Všetky naše produkty niesú testované na zvieratách. VOONO sa snaží podporovať aj miestnych ľudí v Rajasthanu a vďaka vášmu nákupu sa tak lepšie darí rodinám, ktoré nemajú toľko finančných možností ako my v Európe.

Co nikdy nesmím dělat?

Dať čisté indigo na svetlé či šedivé vlasy, vznikne nepekný šedý alebo zelený odtieň. Neodporúčame dávať na blond vlasy tmavé odtiene (Indigo, Soft black a Dark brown – vlasy v 90 % zozelenajú!). Indigo je vhodné pre čiernovlásky alebo v kombinácii s odtieňom Soft black.

Aký šampón a kondicionér je vhodný k farbám?

VOONO vlasová rada alebo všetky, ktoré neobsahujú silikóny a parabény.

Čo ak sa farba rýchlo vymýva alebo púšťa na krk?

Buď nieje dodržaný správny postup alebo máte nevhodné vlasové prípravky. Aj prírodné šampóny si niekdy nesadnú s rastlinnými farbami. Stačí vymeniť svoje prípravky a problém do 2 týždňov odoznie. V prípade potreby kontaktujte zákaznický servis alebo na tel. číslo +420 777 298 349.

Môžu sa odtiene medzi sebou miešať?

Áno, môžu. Najčastějšie kombinácie sú:

Light brown s Copper

Copper s Orange

Copper s Wine red

Wine red s Orange

Medium brown s Rose brown

Medium brown s Dark brown

Soft black s Dark brown

Soft black s Indigom

Máte bezfarebnú hennu (vyživujúcu)?

Áno, volá se Cassia obovata.

Kryje VOONO šediny?

Áno, ak máte menej než 30 % šedín, na ich prekrytie vám stačí nafarbiť vlasy vami zvoleným odtieňom. Ak máte viac ako 30 % šedín, je najprv potrebné odrasty nafarbiť odtieňom Copper (prepigmentovať) a potom nafarbiť vami zvolenou farbou na celú dĺžku vlasov. Viac informácií je v aplikačnom videu v sekcii AKO NA TO.

Jak často sa farbiť hennou, rastlinnou farbou na vlasy?

Kľudne každý druhý týždeň, ale najlepšie je 4.–5. týždeň (nemusí být vždy celá dĺžka, kľudne iba odrasty). Farby sú 100% prírodné, takže časté farbenie nevadí.

Ako funguje maska Hair of Gaurí?

Maska funguje na bázi detoxikácie. Masku odporúčame aplikovať ako kašičku zmiešanú s vodou na vlasovú pokožku. Aplikácia na celú dĺžku vlasov sa odporúča v prípade, ak chcete podporiť teplé odtiene. Na tmavé odtiene sa maska na celú dĺžku neodporúča, mohlo by dôjsť ku odstráneniu tmavých pigmentov (zosvetlení, stiahnutiu farby).